logo-1

دیدار ریاست و اعضای شورای برگزاری همایش با آیت‌الله‌العظمی نوری همدانی(حفظه الله) ارسال در تاریخ: ۲۵-۰۶-۱۳۹۸


در ابتدای این دیدارآیت‌الله محمدجواد فاضل لنکرانی(دامت برکاته)، رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع)، بیت مرحوم آیت‌الله‌العظمی فاضل لنکرانی(ره) را بیت علم و فقاهت دانست و افزودند: باید عظمت بیت بزرگان نگه داشته شود.

ایشان با بیان اینکه دسترسی جامعه به آثار بزرگان توسط بیوت آن‌ها باید انجام گیرد، تصریح کردند: دسترسی به آثار بزرگان ضروری است.

ایشان همچنین تأکید فرمودند: توجه به قرآن و تفسیر در حوزه امری ضروری است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه قرآن در همه آثار شیعیان مورد توجه قرار می‌گیرد، افزوند: برخی این تهمت را به شیعیان وارد می‌کنند که آنها توجه لازم را به قرآن کریم ندارند در حالی که این‌گونه نیست.

توجه به فقه مقارن و تاریخ وتفسیر مقارن

در ادامه این دیدار حضرت آیت الله نوری همدانی تصریح کرد: مخالفان در سه عرصه فقه، تفسیر و تاریخ فعالیت داشته‌اند بنابراین باید در کنار فقه مقارن که مورد توجه حوزه و علما است به تاریخ و تفسیر مقارن نیز توجه شود.

آیت الله العظمی نوری همدانی(حفظه الله)با اشاره به ضرورت توجه حوزه به فقه شیعه، افزودند: در تفاسیر و تواریخ دیگران مطالب خلاف بسیاری وجود دارد که باید پاسخ لازم به آنها داده شود.

این مرجع تقلید با تأکید بر توجه شیعیان به قرآن، افزودند: تفاسیری مانند المیزان علامه طباطبایی در شیعه بی‌مانند هستند و در هیچ فرقه‌ای مانند آن مشاهده نمی‌شود.

همچنین تحریف قرآن کریم را تهمت بزرگی علیه شیعه دانست و تصریح کرند: باید فضایل و برتری‌های شیعه را تبیین کنیم تا مردم با این فضایل آشنا شوند.

در ابتدای این دیدار دبیر علمی همایش دکتر محسن قمرزاده گزارشی از روند اجرای همایش ارائه دادند.دیدار ریاست و اعضای شورای برگزاری همایش با آیت‌الله‌العظمی نوری همدانی(حفظه الله)55

دیدار ریاست و اعضای شورای برگزاری همایش با آیت‌الله‌العظمی نوری همدانی(حفظه الله)55

دیدار ریاست و اعضای شورای برگزاری همایش با آیت‌الله‌العظمی نوری همدانی(حفظه الله)55